Çocukları her gün toprak ve ağaç dolu kocaman bir bahçenin içinde karşılayan Momo Anaokulu, bu kez bahçesininin kapılarını bu sene ilki düzenlenecek olan “Momo Anaokulu El Yapımı Oyuncak ve Tasarım Şenliği” için açıyor.

Anneler Gününden bir önceki hafta sonu olan 7 Mayıs Pazar günü saat 10:00 – 20:00 arasında düzenlenecek olan şenlikte, amigurumiden keçeye, ahşaptan cama, seramikten yüne plastik içermeyen pek çok doğal ve sağlıklı malzemeyle üretilmiş el yapımı oyuncakların yanı sıra özel tasarım takı, kıyafet, defter, kartpostal, sabun, nakış ve daha birçok obje yer alacak.

25’i aşkın tasarımcıya ait el emeği göz nuru ürünlerin sergileneceği Momo Anaokulu El Yapımı Oyuncak ve Tasarım Şenliği’nde, Momo aileleri tarafından yapılan ev yapımı doğal ürünlerin, sağlıklı içeceklerin, çay ve kahvenin servis edildiği küçük bir stand daha olacak.

Herkese açık olan şenlikten elde edilecek tüm gelir Koruncuk Vakfı’na bağışlanacak.

Not : Katılım ücreti olarak 5 TL talep edilecektir.

Koruncuk Vakfı Hakkında Bilgi : 

1979 yılında gönüllü kişiler tarafından kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı (TKMCV), her çocuğun şefkat, sevgi ve anlayış görme, yeterli beslenme ve sağlıklı bir ortamda yaşama, oyun ve eğlence olanaklarından yararlanma, çağdaş bir eğitim alma ve yeteneklerini geliştirme, kısaca insan haysiyetine yakışır bir şekilde yaşama hakkı olduğuna inanmaktadır.

Kurup yaşattığımız “Çocukköyleri” ile ihmal görmüş ve kişisel varlığı tehdit altında olan korunmaya muhtaç çocukları okul öncesi yaştan başlayarak; sağlıklı gelişmelerini sağlayarak, eğitim imkanı sunarak, kişisel yeteneklerinin geliştirerek, geleceğe hazırlayıp topluma kazandırıyoruz.

Koruncuk Vakfı hakkında daha detaylı bilgi için lütfen tıklayınız.

Etkinlik Adresi : 

Göztepe Mahallesi Tanzimat Sokak No: 50 Caddebostan / Kadıköy