” 1. Teknouzay Bilim Şenliği “ isimli etkinlik, 2018 yılı TÜBİTAK 4007 programı tarafından desteklenmiş olup İskenderun Bilim ve Sanat Merkezi organizatörlüğünde 5 – 6 Ekim 2018 tarihleri arasında Hatay’da gerçekleştirilecektir.

Bilim şenliğine katılım ücretsiz olup TÜBİTAK tarafından desteklenmektedir.

BİLİM ŞENLİĞİ AMACI :

Projemiz, her yaş grubundan katılımcının temel astronomi kavramları ve uzay teknolojisi konularında deneyim kazanmasını sağlayacak çok sayıda etkinlik, atölye, sergi, simülasyon, uzay küresi, yarışma, müzik dinletisi, bilimsel söyleşinin yanı sıra gökyüzü gözlemlerinden oluşmaktadır. Bu sayede katılımcılarda bilimsel merak ve farkındalığın artırılması amaçlanmaktadır.

Türkiye’nin uzay bilimleri ve teknoloji alanında söz sahibi bir konuma gelebilmesine katkı sunmayı hedefleyen İskenderun Teknouzay Bilim Şenliği Projesi, gerek yurtiçi gerekse yurtdışında görevli alan uzmanlarının birikimlerini geniş halk kitleleriyle paylaşmalarına ortam sağlamaktadır. Ayrıca projede atölye çalışmalarıyla destek verecek olan hem Hatay İli’nden hem de Türkiye’nin farklı illerinde görev yapan çok sayıda saygın öğretmen, üniversite öğrencisi ve gönüllü yer almaktadır.

BİLİM ŞENLİĞİ HEDEF KİTLESİ :

” 1. Teknouzay Bilim Şenliği “ isimli etkinliğe bilime ilgi duyan tüm öğrenci, öğretmen ve akademisyenler katılım gösterebilir.

BİLİM ŞENLİĞİ KONAKLAMA VE ULAŞIM BİLGİLERİ : 

” 1. Teknouzay Bilim Şenliği “ isimli etkinlik,  2 gün süreyle İskenderun Teknik Üniversitesi Merkez Kampüsünde gerçekleştirilecektir.

BİLİM ŞENLİĞİ ÖNEMLİ TARİHLERİ :

Bilim Şenliği Başlama Tarihi : 5 Ekim 2018

Bilim Şenliği Bitiş Tarihi : 6 Ekim 2018

Bilim Şenliği Son Başvuru Tarihi : 1 Ekim 2018

BİLİM ŞENLİĞİ BAŞVURU BİLGİLERİ : 

” 1. Teknouzay Bilim Şenliği “ isimli etkinlik, bilim şenliği başvurularını online olarak almaktadır.

Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız