” Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali “ isimli etkinlik, 18 – 20 Ağustos 2017 tarihleri arasında gökyüzü aşığı 300 bilimsever ile Antalya’da gerçekleştirilecektir.

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali, Türkiyenin en büyük astronomi platformu olan Kozmik Anafor’un çabalarıyla organize edilmekte, ülkemizin en büyük iki bilim platformu olan Bilimfili ve Evrim Ağacı işbirliği ile gerçekleştirilmekte, Erciyes Üniversitesi UZAYBİMER tarafından desteklenmektedir.

Katılımcılarımız kendilerine ayıracağımız çadır alanında, tuvalet ve duş gibi temel ihtiyaçları hemen yanıbaşlarında olacak biçimde, çadırlarını alıp gelerek konaklayacaklar. Dileyen katılımcılarımız ise, kamp alanımızdaki klimalı bungalovlarda biraz daha konforlu bir konaklamayı tercih edebilecekler.

Tüm katılımcılarımız, sabahları gerçek birer kahvaltı yapacak ve yine tüm katılımcılarımız akşamları gerçek yemek yiyecekler. Bunun için ekstra bir çaba harcamaları veya masrafa girmeleri gerekmeyecek.

ün boyunca çay, kahve, su, meşrubat, atıştırmalık gibi temel ihtiyaçlarınız da doğal biçimde kolay ulaşabileceğiniz konumda olacak. Bilgi bombardımanından yorulduğunuzda bir derenin kenarında, havuzda, bir ağacın altında huzur bulabilecek, ya da hemen yanıbaşınızdaki sahile inip Türkiyenin en güzel sahilinde güneşlenebilecek, en temiz denizine girerek rahatlayabileceksiniz.

ETKİNLİK KATILIM ŞARTLARI : 

  • Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali, 16 yaşından büyük erkek veya kadın herkesin katılımına açıktır.
  • Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali için, 16-18 yaş arası katılımcıların velilerinin rızası gerekmektedir. Bu katılımcılarımızın adına velileri başvurmalı ve işlemleri onlar adına velileri gerçekleştirerek bize bildirmelidir.
  • Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivaline iştirak eden katılımcılar beraberlerinde zararlı olmayan evcil hayvanlarını getirebilirler. Ancak, bu evcil hayvanların tüm sorumluluğu ve verebilecekleri zararların mesuliyeti kendilerine aittir.

ETKİNLİK ULAŞIM BİLGİLERİ : 

Olimpos gökyüzü ve Bilim Festivali, Antalya Olimposta yer alan Eskiyeni Tatil Evi’nde gerçekleştirilecek olup, ulaşım açısından oldukça kolay bir lokasyonda yer almaktadır. Katılımcılarımız aşağıda belirttiğimiz yollarla etkinliğimize gelebilirler :

  • Otobüs ile gelen katılımcılarımız, otogar ilçeler terminali önünden kalkan Olimpos – Kumluca minibüsleri ile Olimpos kavşağına, oradan da etkinlik alanına rahatça gelebilirler.
  • Hava yoluyla gelen katılımcılarımız ise, havaalanı servisleri veya belediye otobüsleri yoluyla otogara, yahut Akdeniz Üniversitesi Migros AVM önünde gelip, buradan kalkan Olimpos – Kumluca minibüsleri ile Olimpos kavşağına, oradan da etkinlik alanına rahatça gelebilirler.
  • Kendi aracıyla etkinliğimize gelmek isteyen katılımcılarımız, Konyaaltı Liman istikametine yönelip Kemer Finike yolunda Olimpos – Kumluca yönüne devam edip etkinlik alanımıza gelebilirler.

ETKİNLİK KONAKLAMA BİLGİLERİ : 

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivali, 18-19-20 Ağustos tarihleri arasında, 4 gün sürecek olan etkinliklerimize katılımınız için sizlere konaklama açısından iki seçenek sunuyor.

Seçenek 1 – Çadır :

Festivalimizin ana kampında yer alan çadır alanımızdan, kendi çadırıyla gelip konaklamak isteyen bilimseverler faydalanabilirler. Çadır alanımız içinde katılımcılarımızın temel temizlik ihtiyaçları için yeterli sayıda tuvalet, lavabo ve duş yer alıyor.

Çadır alanımızda konaklayan tüm bilimsever katılımcılarımızın sabah kahvaltısı ve akşam yemeği tarafımızdan karşılanacaktır.

Çadır alanı kontenjanı : 200 kişi

Seçenek 2 – Bungalov : 

Festivalimizin ana kampında yer alan bungalovlardan (ağaç ev) daha rahat biçimde konaklamak isteyen bilimseverler faydalanabilir. İki, üç ve dört kişilik olan odalarda, rahat bir yatak, dolap, kendinize ait duş ve tuvalet yer alıyor.

Bungalovlarda konaklayan tüm bilimsever katılımcılarımız sabah kahvaltısı ve akşam yemeği tarafımızdan karşılanacaktır.

Bungalov kontenjanı : 100 kişi

ETKİNLİK HAVA DURUMU, GİYİM VE KUŞAM : 

Etkinlik tarihlerinde Olimposta ortalama gündüz hava sıcaklığı 35 santigrat derece dolaylarında seyredeceği için, katılımcılarımız yanlarında kendilerini güneşten koruyacak kremler ve bu sıcak havada tenlerini yakıcı güneşten uzak tutacak kıyafetler getirmelidirler. Özellikle güneşten korunmak için uygun bir şapka bulundurmalarını, bir yelpaze veya seyyar vantilatör temin etmelerini de tavsiye ederiz.

Akşam saatlerinde ise ortalama hava sıcaklığı 20-25 santigrat dereceler arasında olacağı, gece geç saatlerdeki gözlemler sırasında hava sıcaklığının 10 derecelere kadar düşebileceği göz önüne alınarak yanınızda bir hırka bulundurmanız iyi olur.

ETKİNLİK İÇİN GEREKLİ EŞYALAR : 

Katılımcılarımız, festivalimiz sırasında şahsen kullanmak için yanlarında dürbün ve varsa teleskoplarını getirebilirler. Bu donanımların kullanımı konusunda görevlilerimiz kendilerine yardımcı olacaktır. Bunun yanında, tablet ve bilgisayar gibi teknolojik araçlarınızı da yanınızda getirip, konaklama alanlarında kullanabilirsiniz.

Etkinlik kampının bulunduğu bölge, Olimposun geneli ve sahil istikameti oldukça karanlık olacağından, geceleri kullanmak üzere yanınızda bir el feneri veya ışıldak bulundurmanız gerekmektedir. Ancak, bu el fenerlerini etkinlik alanı içinde gece gözlemi ve astrofotoğraf çalışmalarını sekteye uğratacağı için kullanmanız kesinlikle yasaktır. Cep telefonlarınızın ekran ışıkları da dahil olmak üzere özel önlemler alarak kullanmanız gerekiyor. Bununla ilgili bilgi size etkinlik sırasında verilecektir.

ETKİNLİK KATILIM ÜCRETİ : 

Olimpos Gökyüzü ve Bilim Festivaline katılım ücretlerini belirlerken; tüm gökbilim organizasyonlarından daha iyi imkanlar sunuyor olmamıza rağmen, herkesin katılabilmesini sağlayacak bir ücret belirlemeye gayret edilmiştir.

Çadır alanı ücreti : Kahvaltı ve Akşam yemeği dahil, kişi başı 3 günlük toplam ücret 250 TL
Bungalov ücreti : Kalvaltı ve Akşam yemeği dahil, kişi başı 3 günlük toplam ücret 450 TL

NOT : 6 yaşına kadar olan çocuklarınız için kayıt yaptırmanız ve ücret ödemeniz gerekmiyor.

ETKİNLİK BAŞVURU BİLGİLERİ : 

Etkinliğimize katılım kayıtları 15 Haziran Perşembe günü, Saat 14:00 itibarıyla açılacaktır.

Festivalimize kesinlikle ön kayıt söz konusu değildir. Etkinlik kaydı, sadece katılım ücretini yatırıp bize banka dekontunu gönderen katılımcılarımız için söz konusu olacaktır.

Katılımcılarımız, kayıt formu üzerinden iletişime geçip katılım isteklerini belirttikten sonra,  kişi başı katılım ücretini kendilerine vereceğimiz banka hesabına aynı gün içinde yatırıp, kendilerine gelen mail’e banka dekontunu, katıldıkları ili ve adına katılım ücreti ödenmiş her bir kişinin isimlerini ve telefon numaralarını ekleyip iletmelidir.

Bizimle kayıt formu üzerinden iletişime geçip, Kafdağı Eğitim Kültür ve Araştırma Derneğine ait hesap numarasını aldıktan sonra, aynı gün içinde (resmi tatil günlerine denk gelen zamanlar hariç), ücretini yatırmamış ve banka dekontunu tarafımıza iletmemiş olan katılımcılarımız, başvuru haklarını kaybetmiş sayılacaktır.

ETKİNLİK TAKVİMİ : 

Son Başvuru Tarihi : Önkayıt olmadığı için kontenjan dolunca kayıtlar bitecektir.

Etkinlik Başlama Tarihi : 18 Ağustos 2017

Etkinlik Bitiş Tarihi : 20 Ağustos 2017

NOT : 21 Ağustos sabah 09.00 ve 11.00 saatleri arasında toplu fotoğraf çekimi ve kapanış yapılacaktır.

Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız