” 1. Penceremde Dünya Var Öğretmen Eğitimi “ isimli etkinlik, 2019 yılında başvurulan TÜBİTAK 4004 programı tarafından desteklenmiş olup Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğü Zeynep Bodur yürütücülüğünde 16 Ağustos – 22 Ağustos 2020 tarihleri arasında Diyarbakır’da gerçekleştirilecektir.

ETKİNLİK AMACI : 

Projenin temel amacı Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgelerinde görev yapan fen bilimleri öğretmenlerinin temel astronomi konularında ilgi, uygulama boyutunda beceri ve olumlu tutum geliştirmelerini desteklemek, gökyüzünü daha iyi tanıma ve öğrenme ortamlarında tanıtma bilgi ve becerisini kazandırmaktır.

ETKİNLİK HEDEF KİTLESİ : 

Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinde görev yapan 35 fen bilimleri öğretmeni projemizin hedef kitlesidir.

NOT : Katılımcıların konaklama ve iaşe giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

ETKİNLİK KONAKLAMA BİLGİLERİ : 

” 1. Penceremde Dünya Var Öğretmen Eğitimi “ isimli etkinlik için katılımcılar, Diyarbakır Öğretmenevi’nde konaklama yapacaklardır.

ETKİNLİK ULAŞIM BİLGİLERİ : 

” 1. Penceremde Dünya Var Öğretmen Eğitimi “ isimli etkinlik, etkinlik programına göre Diyarbakır Öğretmenevi’nde gerçekleştirilecektir.

ETKİNLİK ÖNEMLİ TARİHLERİ : 

Başvuru Başlama Tarihi : Açıklanmamıştır

Başvuru Bitiş Tarihi : Açıklanmamıştır

Etkinlik Başlama Tarihi : 16 Ağustos 2020

Etkinlik Bitiş Tarihi : 22 Ağustos 2020

NOT : Koronavirüs hastalığının neden olduğu küresel pandemi sebebiyle etkinlik tarihlerinde değişiklik olabilmektedir. Süreç ile ilgili bilgilendirmeler ve güncellemeler için lütfen etkinlik sayfasını takip ediniz.

ETKİNLİK BAŞVURU BİLGİLERİ : 

” 1. Penceremde Dünya Var Öğretmen Eğitimi “ isimli etkinlik, etkinlik başvurularını online başvuru sistemi üzerinden almaktadır.

Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız