” 2. Matematik Öğretiminde Çocuk Edebiyatının Kullanımı Projesi “ isimli etkinlik, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi yürütücülüğünde 23 – 30 Haziran 2019 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecektir.

ETKİNLİK AMACI : 

Bu proje, çocuk ve popüler bilim kitaplarının ilköğretim matematik öğretiminde nasıl kullanılabileceğine ilişkin sınıf, ortaokul matematik ve Türkçe öğretmenleri, ilgili alanda çalışmalar yapan akademisyenler ile bilim merkezi çalışanlarını bir araya getiren uygulama ağırlıklı bir eğitimle, katılımcıların çocuk edebiyatını matematik derslerine etkili bir şekilde entegre etme becerileri; yaratıcı düşünmeye teşvik edici öğretmen davranışları ve müfredat farklılaştırma becerileri gibi becerilerini geliştirmeyi sağlamaktır.

ETKİNLİK HEDEF KİTLESİ : 

Tüm ülkeyi temsil edecek şekilde olmasına özen gösterilerek devlet okullarında görev yapmakta olan sınıf, Türkçe ve ortaokul matematik öğretmenlerinden seçilen toplam 16, çocuk edebiyatı ve/ya popüler bilim  ile diğer disiplinleri bir araya getirme çalışmaları yapan 3 akademisyen ile 5 bilim merkezi çalışanından oluşan toplam 24 kişilik bir grup projenin hedef kitlesini oluşturmaktadır. 

NOT : Hedef kitle olarak seçilen öğretmenlerin seçiminde farklı olarak her sınıfı (1-8. sınıf düzeyinde) temsilen 2’şer öğretmen olmasına dikkat edilecektir.

ETKİNLİK KONAKLAMA BİLGİLERİ :

” 2. Matematik Öğretiminde Çocuk Edebiyatının Kullanımı Projesi “ isimli etkinlik için katılımcıların konaklaması amacıyla Antalya’da bulunan Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli ayarlanmıştır.

NOT : Katılımcıların konaklama ve ulaşım giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

ETKİNLİK ULAŞIM BİLGİLERİ :

” 2. Matematik Öğretiminde Çocuk Edebiyatının Kullanımı Projesi “ isimli etkinlik, etkinlik programına göre Antalya’da bulunan Falez Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinde gerçekleştirilecektir.

ETKİNLİK ÖNEMLİ TARİHLERİ : 

Etkinlik Başlama Tarihi : 23 Haziran 2019

Etkinlik Bitiş Tarihi : 30 Haziran 2019

Etkinlik Son Başvuru Tarihi :

ETKİNLİK BAŞVURU BİLGİLERİ : 

” 2. Matematik Öğretiminde Çocuk Edebiyatının Kullanımı Projesi “ isimli etkinlik, etkinlik başvurularını online olarak almaktadır.

Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız