” Bilim Ve Sanat Kaşifleri Doğada “ isimli proje, TÜBİTAK 4004 programı tarafından desteklenmiş olup eğitimin ilk kısmı 20 Mayıs 2017 tarihinde ve eğitimin ikinci kısmı ise 29 Mayıs – 3 Haziran 2017 tarihleri arasında Bahçelievler Bilim ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecektir.

PROJENİN AMACI :

Projemiz öğrencilere ekosistemin yapısını, ekosistemdeki canlı ve cansız bileşenlerin etkileşimini, madde döngülerini uygulamalı etkinlikler aracılığıyla kavratmayı hedeflemektedir. Yapılacak uygulamalı etkinlikler öğrencilerin fiziğin, kimyanın, matematiğin, doğadaki yerini fark etmelerini sağlayacaktır. Ayrıca öğrenciler sanata ilham kaynağı olan doğal güzellikleri fark ederek, doğadan esinlenerek sanatsal çalışmalar gerçekleştirecektir.

PROJE HEDEF KİTLESİ : 

Projemiz Milli Eğitim Bakanlığının tanılama testleri ile üstün/özel yetenekli birey tanısı almış üstün yetenekli 7. Sınıf öğrencilerini kapsamaktadır.

Bu kapsamada projeye katılacak öğrencileri;

  • İTO Bahçelievler Bilim ve Sanat Merkezi (20),
  • Aydın Bilim ve Sanat Merkezi (5),
  • Tekirdağ bilim ve Sanat Merkezi (5) ve
  • İstanbul İl Milli Eğitime bağlı okullardan (20) olmak üzere 50 üstün yetenekli yedinci sınıf öğrencisi oluşturacaktır.

Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız

PROJE UYGULAMA YERİ : 

Projemizin bir dönemi toplam 6 günden oluşmaktadır. Teorik ve uygulamalı etkinlikler 2 gün İTO Bahçelievler Bilim ve Sanat Merkezinde yapılacaktır. Projemizde doğada yapılacak uygulamalı etkinlikler 3 gün boyunca Belgrad Ormanında gerçekleştirilecektir. Projenin 1 günü ise etkinlikler İstanbul Üniversitesine bağlı Fen Fakültesi ve Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesindeki laboratuvarlarda gerçekleştirilecektir.

PROJE TAKVİMİ : 

Eğitimin ilk kısmında 20 Mayıs 2017 tarihinde Bilim ve Sanat Merkezinde tüm öğrencilerin katılımının sağlandığı çevre eğitimi Tüketici ve Çevre Eğitim Vakfı tarafından yapılacaktır.

Eğitimin uygulama kısmında 29 Mayıs-3 Haziran tarihlerinde 25 kişilik ilk grup ile 5 Haziran-10 Haziran tarihlerinde 25 kişilik ikinci grup ile Bahçelievler Bilim ve Sanat Merkezinde teorik eğitimler, deneyler, açılış, kapanış ve değerlendirme yapılacaktır.

PROJE ADRESİ : 

Yenibosna Merkez Mahallesi 29 Ekim Caddesi No32/1 BAHÇELİEVLER / İSTANBUL

NOT : 31, 31E, 98B İETT Otobüs ve Şirinevler Kuleli Yenibosna Minibüs Hatları ile ulaşım sağlanabilir.

NOT : İstanbul’dan katılan öğrenciler için konaklama olmayacaktır. Aydın ve Tekirdağ Bilsem öğrencileri için konaklama mevcuttur.
NOT : Katılımcıların yemek ve konaklama giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız