Doğa Eğitimi Buluşması

0 1.206

Doğal güzellikleri ile öne çıkan Sakarya İlimizde, alanında uzman akademisyenler eşliğinde gerçekleştirilecek olan etkinlikler ile  üstün yetenekli öğrenciler ve geleceğin öğretmenleri doğa eğitimi için buluşuyor.

PROJE KATILIM KOŞULLARI

Projede;

  • 16 Üstün yetenekli ilköğretim 8.sınıf öğrencisi ve
  • Farklı branşlardan son sınıf 16 öğretmen adayı olmak üzere 32 katılımcı yer alacaktır.

Katılımcıların konaklama ve iaşe masrafları TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.Ulaşım masrafları katılımcıya aittir.

PROJE AMACI

Projenin temel amacı, hedef kitlenin Sakarya ili çevresinde gerçekleştirecekleri uygulama ağırlıklı etkinlikler ile doğanın içerisindeki disiplinler arası ilişkileri fark etmelerini sağlamaktır. Planlanan geziler, deneyler, yarışmalar ve oyunlar ile katılımcıların yaparak-yaşayarak ve aynı zamanda eğlenerek; doğadaki olayların fizik, kimya, biyoloji, matematik ve coğrafya bilimleri arasındaki ilişkilerini fark etmeleri, doğadaki olayları bilimsel temellere dayandırarak açıklayabilmeleri ve çevrenin korunmasına ilişkin bilinç kazanarak olumlu tutum geliştirmeleri amaçlanmaktadır.

PROJE KONAKLAMA BİLGİLERİ

Proje süresince Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü’ndeki Esentepe Öğrenci Yurtlarında konaklama yapılacaktır. Uzak şehirlerden gelen katılımcılarımız 11 Haziran günü gelerek bu yurtlara girişlerini yapabilirler. Bununla birlikte 12 Haziran günü öğleden sonra projedeki rehber arkadaşlarımız sizlere yardımcı olmak için orada olacaklardır.

Adres : Sakarya Üniversitesi Esentepe Öğrenci Yurtları 54187 Esentepe / SAKARYA

PROJE ULAŞIM BİLGİLERİ

Konaklayacağımız ve  etkinlikleri  yapacağımız yer (arazi gezileri dışında) Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü (Merkez Kampüs)‘nün içerisinde yer almaktadır. Ayrıca Metro-Vib-Kamil Koç firmalarının Sakarya Otogarı’ndan Sakarya Üniversitesi Esentepe kampüsüne servisleri bulunmaktadır. Servisler ile ortalama otogar-merkez kampüs arası 15dk kadar sürmektedir. Diğer otobüs firmalarını da arayarak kampüs için servislerinin olup olmadıklarını öğrenerek tercihinizi buna göre yapabilirsiniz.


PROJE İLE İLGİLİ ÖNEMLİ BİLGİLER

Acarlar longozu, Poyrazlar gibi arazi gezilerimiz olacağı için katılımcılarımızn yanlarında spor ayakkabı getirmeleri rahat hareket edebilmeleri açısından önemlidir. Bunun dışında yurt içerisinde rahat etmeleri adına terlik getirmeleri önerilmektedir.

İsteyen katılımcılarımız daha rahat çalışabilmeleri adına kendi kişisel bilgisayarlarını getirebilirler.

Bunun dışında katılımcılarımıza kalem, defter, şapka, çanta(sırt çantası) ve t-shirt verilecektir.

PROJE İLE İLGİLİ ÖNEMLİ TARİHLER

Son Başvuru Tarihi:  2 Haziran 2017

Proje Başlama Tarihi: 12 Haziran 2017

Proje Bitiş Tarihi: 18 Haziran 2017

12 Haziran 2017, saat 10:00‘da açılışımız Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Salon 2‘de yapılacaktır. Bununla birlikte ayrıntılı etkinlik programında belirtilen Film Akademisi sınıfı da kültür ve kongre merkezimizin içerisinde yer almaktadır.