” Doğa Eğitimi Buluşması “ isimli etkinlik, TÜBİTAK 4004 programı tarafından desteklenmiş olup Sakarya Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Eda Demirhan yürütücülüğünde 12 – 18 Haziran 2017 tarihleri arasında Sakarya’da gerçekleştirilecektir.

Doğal güzellikleri ile öne çıkan Sakarya İlimizde, alanında uzman akademisyenler eşliğinde gerçekleştirilecek olan etkinlikler ile  üstün yetenekli öğrenciler ve geleceğin öğretmenleri doğa eğitimi için buluşuyor.

12 Haziran 2017, saat 10:00‘da açılışımız Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi Salon 2‘de yapılacaktır. Bununla birlikte ayrıntılı etkinlik programında belirtilen Film Akademisi sınıfı da kültür ve kongre merkezimizin içerisinde yer almaktadır.

ETKİNLİK AMACI :

Projenin temel amacı, hedef kitlenin Sakarya ili çevresinde gerçekleştirecekleri uygulama ağırlıklı etkinlikler ile doğanın içerisindeki disiplinler arası ilişkileri fark etmelerini sağlamaktır. Planlanan geziler, deneyler, yarışmalar ve oyunlar ile katılımcıların yaparak-yaşayarak ve aynı zamanda eğlenerek; doğadaki olayların fizik, kimya, biyoloji, matematik ve coğrafya bilimleri arasındaki ilişkilerini fark etmeleri, doğadaki olayları bilimsel temellere dayandırarak açıklayabilmeleri ve çevrenin korunmasına ilişkin bilinç kazanarak olumlu tutum geliştirmeleri amaçlanmaktadır.

ETKİNLİK HEDEF KİTLESİ :

” Doğa Eğitimi Buluşması “ isimli etkinliğe öğrenci ve öğretmen adayları başvuru yapabilmektedir.

Projede;

  • 16 Üstün yetenekli ilköğretim 8.sınıf öğrencisi ve
  • Farklı branşlardan son sınıf 16 öğretmen adayı olmak üzere 32 katılımcı yer alacaktır.
NOT : Katılımcıların konaklama ve iaşe masrafları TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır. Ulaşım masrafları katılımcıya aittir.

ETKİNLİK KONAKLAMA BİLGİLERİ :

Proje süresince Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü’ndeki Esentepe Öğrenci Yurtlarında konaklama yapılacaktır. Uzak şehirlerden gelen katılımcılarımız 11 Haziran günü gelerek bu yurtlara girişlerini yapabilirler. Bununla birlikte 12 Haziran günü öğleden sonra projedeki rehber arkadaşlarımız sizlere yardımcı olmak için orada olacaklardır.

NOT : Acarlar longozu, Poyrazlar gibi arazi gezilerimiz olacağı için katılımcılarımızın yanlarında spor ayakkabı getirmeleri rahat hareket edebilmeleri açısından önemlidir. Bunun dışında yurt içerisinde rahat etmeleri adına terlik getirmeleri önerilmektedir.
NOT : İsteyen katılımcılarımız daha rahat çalışabilmeleri adına kendi kişisel bilgisayarlarını getirebilirler. Bunun dışında katılımcılarımıza kalem, defter, şapka, çanta(sırt çantası) ve t-shirt verilecektir.

ETKİNLİK ULAŞIM BİLGİLERİ :

Konaklayacağımız ve  etkinlikleri  yapacağımız yer (arazi gezileri dışında) Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü (Merkez Kampüs)‘nün içerisinde yer almaktadır. Ayrıca Metro-Vib-Kamil Koç firmalarının Sakarya Otogarı’ndan Sakarya Üniversitesi Esentepe kampüsüne servisleri bulunmaktadır. Servisler ile ortalama otogar-merkez kampüs arası 15dk kadar sürmektedir. Diğer otobüs firmalarını da arayarak kampüs için servislerinin olup olmadıklarını öğrenerek tercihinizi buna göre yapabilirsiniz.

ETKİNLİK ÖNEMLİ TARİHLERİ : 

Son Başvuru Tarihi :  2 Haziran 2017

Etkinlik Başlama Tarihi : 12 Haziran 2017

Etkinlik Bitiş Tarihi : 18 Haziran 2017

ETKİNLİK BAŞVURU BİLGİLERİ :

” Doğa Eğitimi Buluşması “ isimli etkinlik, etkinlik başvurularını online başvuru sistemi üzerinden almaktadır.