” Kadın Fen Bilgisi Öğretmenleri Robotik Teknoloji ile Fen Öğretimini Zenginleştiriyor “ isimli proje, 2017 yılı TÜBİTAK 4005 programı tarafından desteklenmiş olup 29 Eylül – 7 Ekim 2017 tarihleri arasında Rize’de gerçekleştirilecektir.

PROJE AMACI : 

Bu projenin amacı, öğrendikleri disiplinleri yaşamlarının devamında da kullanan bireyler yetiştirme bilincine sahip Fen Bilgisi öğretmenlerine, robotik teknolojiyi fen bilgisi dersinde uygulanabilirliği ile ilgili deneyim kazandırmaktır.

Tek dönem şeklinde planlanan projeye 28 kadın fen bilgisi öğretmeni 9 günlük (29 Eylül-7 Ekim 2017) proje takvimi uyarınca, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Eğitim Fakültesi STEM-Robotik laboratuvarında katılacakları Robotik atölye etkinlikleri ve teorik ders sunumları ile fen eğitiminde robotik teknolojinin önemini kavrayacaklar ve robotik teknoloji destekli fen bilgisi öğretimi için gerekli olan bilgi, beceri ve tutumlarını geliştireceklerdir.

PROJE HEDEF KİTLESİ : 

Çalışma grubunu Türkiye genelinde görev yapan Kadın Fen bilgisi öğretmenleri arasından seçilen 28 kadın fen bilgisi öğretmeni oluşturmaktadır.

Kadın fen bilgisi öğretmeninin örneklem olarak seçilmesi projenin yaygın etkisini artıracağı düşünülmektedir.

PROJE KONAKLAMA ve ULAŞIM BİLGİLERİ : 

Proje sürecince katılımcılar Rize/Çayeli Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde misafir edilecekledir.

NOT : Katılımcıların konaklama ve yemek giderleri proje tarafından karşılanacaktır.


PROJE ÖNEMLİ TARİHLERİ : 

Son Başvuru Tarihi : 30 Temmuz 2017

Sonuç Açıklama Tarihi : 14 Ağustos 2017

Kesin Katılımcı Listesi Açıklanma Tarihi : 24 Ağustos 2017

Proje Başlama Tarihi : 29 Eylül 2017

Proje Bitiş Tarihi : 7 Ekim 2017

Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız