” Zirvede Bilim ve Erciyes Dağı Bilim Okulu “ isimli etkinlik, 2018 yılı TÜBİTAK 4004 programı tarafından desteklenmiş olup Kayseri Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi organizatörlüğünde 3 – 9 Eylül 2018 tarihleri arasında Kayseri’de gerçekleştirilecektir.

Katılımcıların konaklama ve iaşe giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

PROJE AMACI : 

Hazırladığımız doğa eğitimi projesinin amacı; ülkemizdeki Bilim ve Sanat Merkezlerinde (BİLSEM’lerde) eğitim görmekte olan 12-14 yaş arası özel yetenekli öğrencilere Erciyes Dağı ve çevresi doğal, kültürel ve tarihi yapısı içerisinde alanında uzman bilim insanları aracılığıyla doğa eğitimi vermektir.

PROJE HEDEF KİTLESİ : 

Projemize ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıflara devam etmekte olan BİLSEM öğrencisi 30 (15 kız, 15 erkek) öğrenci başvuru yapabilmektedir.

Katılımcı öğrenciler, uzun doğa yürüyüşleri yapabilecek, herhangi alerjik ya da sağlık sorunları olmayan, doğal ortam araştırmalarına istekli, iletişim becerisi yüksek, grup çalışmasından hoşlanan, aktif, sorun çözme becerisine sahip, TUBİTAK yarışmalarına katılmış, ödül almış, genel zihinsel yetenek, genel zihinsel yetenek + resim, genel zihinsel yetenek + müzik alanlarında tanılanmış, daha önce benzer bir projede katılımcı olarak yer almamış, sitemiz üzerinden müracaat formunu dolduran gerekli şartları taşıyan öğrenciler arasından, uzman değerlendirmeleri sonucu seçilecektir.

NOT : Katılımcı öğrencilerin farklı BİLSEM’lerden gelmesine ve cinsiyet dağılımının eşit olmasına özen gösterilecektir.

PROJE ULAŞIM VE KONAKLAMA BİLGİLERİ : 

” Zirvede Bilim ve Erciyes Dağı Bilim Okulu “ isimli etkinlik, proje programına göre Kayseri Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilecektir.

PROJE ÖNEMLİ TARİHLERİ : 

Son Başvuru Tarihi : 30 Temmuz 2018

Katılımcıların İlan Edilmesi : 15 Ağustos 2018

Proje Başlama Tarihi : 3 Eylül 2018

Proje Bitiş Tarihi : 9 Eylül 2018

PROJE BAŞVURU BİLGİLERİ : 

” Zirvede Bilim ve Erciyes Dağı Bilim Okulu “ isimli etkinlik, proje başvurularını online olarak almaktadır.

Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız