” TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması “, Türkiye geneli 12 bölgede gerçekleştirilen ve ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen bir yarışmadır.

YARIŞMA BAŞVURU TAKVİMİ :

Yarışma rehberine göre yarışmaya yapılacak olan başvurular, 11 Ocak 2021 tarihinde başlar ve 17 Şubat 2021 tarihinde, saat 17.30’da sona erer.

Yapılan başvuruların ön değerlendirmesi, Mart 2021 tarihinde ve bölge yarışmaları ise 5 Nisan – 8 Nisan 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. gerçekleştirilecektir.

Final yarışması ise 7 Haziran – 11 Haziran 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

YARIŞMA BAŞVURU SÜRECİ :

Yarışma başvurusu yapılabilmesi için tüm başvuru sahiplerinin öncelikle Araştırmacı Bilgi Sistemi (ARBİS) hesabının bulunması gereklidir. ARBİS hesabı bulunmayan başvuru sahipleri, Arbis Kayıt Rehberi isimli bilgi bankamızı inceleyip ARBİS hesabının nasıl kayıt edileceğini öğrenebilirler.

ARBİS kaydını tamamlayan başvuru sahipleri, başvurularını Proje Başvuru Sistemi’ne ARBİS bilgileri ile giriş yaparak tamamlayabilir. Proje Başvuru Sistemi’nin kullanımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmayan başvuru sahipleri, TÜBİTAK Proje Başvuru Sistemi Nedir, Nasıl Kullanılır ? isimli bilgi bankamızı inceleyebilirler.

Dilerseniz daha önceki yıllarda desteklenen ve kabul edilen TÜBİTAK 2204-B projelerini incelemek isterseniz TÜBİTAK 2204-B örnek projeleri isimli etkinlik kategorimizi inceleyebilirsiniz.

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması hakkında yeterli bilginizin olmadığını düşünüyorsanız bu konuda yazılmış en güncel detaylı bilgi bankamızı inceleyebilirsiniz.