” 4. Uludağ Astrofest Gözlem Festivali “ isimli etkinlik, Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi organizatörlüğünde 3 – 5 Ağustos 2018 tarihleri arasında Bursa’da gerçekleştirilecektir.

AstroFest kapsamında gökyüzü gözlemlerinin yanısıra çocuklara ve yetişkinlere yönelik atölye çalışmaları, bilim söyleşileri ve doğa yürüyüşleri gerçekleştirilmektedir.

Festival boyunca uzay, astronomi, bilim ve teknoloji alanlarında CERN, TÜBİTAK, İstanbul Üniversitesi, Türk Astronomi Derneği, Bursa Amatör Astronomi Klübü gibi kurumlardan temsilciler katılımcılarla bir araya gelerek bilgi ve tecrübelerini paylaşacaktır.

BİLİM ŞENLİĞİ AMACI : 

2015 yılından itibaren Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezince, Uludağ’da “AstroFest” adıyla düzenlenen etkinliğin amacı gece gökyüzü gözlemi yapmak, Güneş sistemimizi daha yakından tanımak, Ay’ı ve gezegenleri, takım yıldızlarını ve bir çok gök cismini dev teleskoplar ile gözlemleyebilmek, uzayla ilgili merak ettiğimiz soruları alanında uzman profesörlerle tartışarak astronomi bilgimizi güçlendirmek ve gün boyu sürecek atölyeler ile gök bilimi hakkında detaylı bilgiye sahip olmaktır.

BİLİM ŞENLİĞİ HEDEF KİTLESİ :

” 4. Uludağ Astrofest Gözlem Festivali “ isimli etkinlik, gökyüzü gözlemine ilgi duyan herkesin katılımına açıktır.

4. Uludağ Astrofest Gözlem Festivaline çocuğunuz ile birlikte katılım gösterebilirsiniz. Aynı zamanda 6 yaşına kadar olan çocuk katılımcılardan ücret alınmayacaktır.

BİLİM ŞENLİĞİ KONAKLAMA VE ULAŞIM BİLGİLERİ :

Etkinlik alanında toplamda 6 öğün yemek verilecektir. Katılımcılar kayıt esnasında her öğün için yemek fişlerini ücretsiz olarak almalıdırlar. Yemek fişlerinin kesinlikle kaybedilmemesi gerekmektedir. Kaybolan yemek fişi yerine yenisi verilmeyecektir.

Yemekler Karinna Otel yemek salonunda açık büfe şeklinde verilecektir.

Etkinlik süresince otel içinde kurulacak olan bölümde tüm gün çay ve kahve servisi yapılacaktır.

Katılımcılarımız etkinlik alanına ulaşımlarını kendileri sağlamaları gerekmektedir.

Etkinlik alanına kendi aracınız ile de katılım gösterebilirsiniz. Konaklama ve etkinlik alanı olarak Uludağ Karinna Otel belirlenmiştir.

BİLİM ŞENLİĞİ GİYİM VE HAVA DURUMU : 

Etkinlik alanı bölgesi 1900 metre yükseklikte yer almaktadır. Bu nedenle etkinlik Ağustos ayında olmasına rağmen özellikle geceleri oldukça soğuk olmaktadır. Bu anlamda katılımcılarımızın kalın ve soğuktan koruyucu kıyafetler getirmeleri gerekmektedir.

Teleskoplarla açık havada gökyüzü gözlemleri sırasında geceleri uzun süreler boyunca soğuk havaya karşı yanınıza rüzgarlık, kazak, bere, mont, eldiven gibi kıyafetler almanız isabetli olacaktır.

Yükseklik dolayısıyla incelen atmosferden dolayı Uludağ’da Güneş’in morötesi etkilerinden korunmak için gündüz etkinlikleri sırasında açık havada mutlaka güneş gözlüğü, şapka, ince kumaştan uzun kollu giysi ve güneş kremi kullanmanızda sağlık açısından büyük yarar vardır. Bu yüzden gelirken çantanıza bu tür malzemeleri de eklemeyi unutmayınız.

BİLİM ŞENLİĞİ ÖNEMLİ TARİHLERİ :

Son Başvuru Tarihi : 1 Ağustos 2018

Bilim Şenliği Başlangıç Tarihi : 3 Ağustos 2018

Bilim Şenliği Bitiş Tarihi : 5 Ağustos 2018

BİLİM ŞENLİĞİ KATILIM ÜCRETİ : 

Etkinliğimiz bir aile etkinliğidir. Çocuklarınız, akrabalarınız, eşiniz ve dostunuzla katılabilirsiniz.

Katılımcılar otelin havuz, sauna ve hamamından faydalanabilirler.

Tüm katılımcılar yemeklerini otelde açık büfe olarak yiyecekler. Otelden olağan öğünler haricinde de ücreti karşılığında yemek veya içecek temin edebilirsiniz.

Otel konaklama sırasında maalesef ki evcil hayvanlarınızı kabul edemiyoruz.

Otelde alkol satışı bulunmamaktadır.

6 yaş ve altı öğrencilerimiz ücretsizdir. 

Uludağ Karinna Otel – Tek Kişilik Oda : 750 TL

Uludağ Karinna Otel – Çift Kişilik Oda : 1000 TL

Uludağ Karinna Otel – Üç Kişilik Oda : 1400 TL

Uludağ Karinna Otel – Dört Kişilik Oda : 1750 TL

BİLİM ŞENLİĞİ BAŞVURU BİLGİLERİ : 

” 4. Uludağ Astrofest Gözlem Festivali “ isimli etkinlik, bilim şenliği başvurularını online olarak almaktadır.

Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız