Dedegöl dağının eteklerinde, ışık kirliliğinden çok uzakta düzenlenen Cennetten Gökyüzüne Seyahat Gözlem Şenliği, 13 – 14 – 15 Temmuz 2017 tarihleri arasında Isparta – Yenişarbademli Belediyesinde düzenlenecektir.

Etkinlik sayesinde gökyüzünü seyredebilir, gökyüzü fotoğrafçılarından bilgi alabilir ve gökyüzü fotoğraflarını çekebilirsiniz. Ayrıca Prof.Dr. Ethem Derman ve Prof.Dr. Zeynel Tunca’nın konuşmalarını dinleyebilirsiniz.

Etkinlik için son başvuru tarini  : 16 Haziran Cuma günü saat 17:00‘dır.

Gözlem şenliğine katılmak istiyorum. Şartlarınız nelerdir? Ne yapmalıyım?
Gökyüzüne, astronomiye ve bilime meraklıysanız, yaklaşık 1700 mt yükseklikte 3 gün kamp yapabilecek sağlığa ve donanıma sahipseniz, gözlem şenliğimize katılabilirsiniz.

Şenliğe katılım ücretli midir?
Şenliğin katılımcı kapasitesi, düzenlenecek alandaki altyapı imkanlarının sınırlı olması, hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için ve şenlik süresi boyunca sürdürülebilir hizmet sağlayabilmek için ve kişinin kendisini gerçek katılımcı hissedip, organizasyon hacminin hesaplanabilmesi için katılım ücretlidir.

Ücret 50 TL‘dir. Bunun karşılığında her katılımcıya 1 adet lazer pointer hediye edilecektir.

Gözlem şenliğine katılmak için yaş sınırı var mıdır?
18 yaşını doldurmuş her birey bu etkinliğe katılabilir. 18 yaşını doldurmamış olanların başvuruları geçersiz sayılacak ve ücretleri geri ödenmeyecektir.

Öğrenci için özel bir indirim var mı?
Şenlik katılım ücreti sivil ve öğrencilere 50 TL olarak belirlenmiştir.

Gözlem şenliğine katılım kura çekilerek mi belirlenecek?
Hayır, katılım bedelini ödeyen herkes şenliğe katılma hakkını kazanmış olur.

Gözlem şenliğine katılmak istiyorum. Fakat teleskobum yok. Yine de katılabilir miyim?
Evet katılabilirsiniz. Gözlem şenlik alanımızda çok sayıda teleskop bulunmaktadır. Bu teleskoplardan uzman rehberler eşliğinde faydalabilirsiniz.

Gözlem şenliğine ailece katılmak istiyorum. Aile adına sadece ben kayıt yaptırsam olur mu?
Gözlem şenliği bireysel kayıt ve katılım gerektiren bir organizasyondur. Yaşı ve mesleği ne olursa olsun etkinliğimize katılacak herkesin tüm imkanlardan yararlanabilmesi için bireysel kayıt yaptırması gerekmektedir.

Gözlem şenliğine katılmak için başvuru yapıp kayıt ücretini yatırdım. Fakat özel nedenlerden dolayı gözlem şenliğine katılamayacağım. Kayıt ücretini geri alabilir miyim?
Malesef kayıt ücretini geri alamazsınız.

Gözlem şenliğine katılmak istiyorum. Konaklama imkanları hakkında bilgi verebilir misiniz?
Şenlik Melikler Yaylası’nda yapılacağı için otel, pansiyon vb imkanlar yok denecek kadar azdır.  Çadır dışında konaklama imkanı yoktur. İlçe merkezinde bulunan pansiyonda kendi imkanlarınızla konaklayabilirsiniz.

Kendime ait çadırım yok. Oradan çadır temin edebilir miyim?
Maalesef şenliğimize katılacak her birey kendi çadır ve donanımıyla gelmelidir.

Şenlik süresince yemek ihtiyacını nasıl karşılarım?
Yenişarbademli Belediyesi tarafından şenlik alanına kurulacak olan yiyecek ve içecek standlarından (döner, köfte, ızgara, ev yemekler vb) bedeli karşılığında hizmet alabilirsiniz.

Şahsi ihtiyaçlarım için nereden alışveriş yapabilirim?
Yenişarbademli Belediyesi gün içerisinde sabah,öğle ve akşam olmak üzere üç kez ilçe merkezine servis ulaşımı sağlayacaktır.

Şenlik alanında wc,duş hizmeti var mı?
Yenişarbademli Belediyesi şenlik katılımcıları için özel wc ve duş hizmeti sağlayacaktır.

Şenlik alanına nasıl ulaşım sağlayabilirim?
Şenliğe katılmak isteyen kişiler, şenlik alanına kendi imkanlarıyla katılacaktır. İlçemiz Isparta il merkezine 105 km mesafededir. Isparta köy garajından 12:30, 16:00  ve 17:00 de kalkan otobüsler aracılığıyla ilçeye ulaşmak mümkündür. İlçe merkezinden şenlik alanına transfer, Yenişarbademli Belediyesi tarafından sağlanacaktır.

Etkinlik için son başvuru tarini  : 16 Haziran Cuma günü saat 17:00‘dır.

Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız