Bu yıl, 21 – 24 Ağustos tarihleri arasında Ankara’da düzenlenecek olan Bozkırda Yapay Öğrenme Yaz Okulu 2017 adlı lisansüstü yaz okulunu duyurmaktan mutluluk duymaktayız. Bu yaz okulu, Bilim Akademisi şemsiyesi altında, Hacettepe Üniversitesi tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bu yaz okulu, geçtiğimiz yıl düzenlenen Yapay Öğrenme ve Bilgi İşlemede Yeni Teknikler Yaz Okulu 2016‘nun devamı olup bu yılki temalar bilgisayarlı görü ve robotik olarak belirlenmiştir.

YAZ OKULU HEDEF KİTLESİ : 

Bu alanlardaki araştırmalara ilgi duyan öğrenci ve öğretim üyeleri ya da endüstride, teknokentlerde ilgili projelerde çalışan kişiler yaz okulunun hedef kitlesini oluşturmaktadır.

YAZ OKULU AMACI : 

Yaz okulunun amacı, bu alanlarda araştırma yapmak için gerekli olan temel bilgileri öğretmek, alandaki son gelişmeler hakkında öğrencileri bilgilendirmek, tez ve proje konularını tartışmak, ve katılımcılarla alan uzmanları arasında etkileşim sağlamaktır.

Toplam dört gün sürecek yaz okulunda, bilgisayarlı görü ve robotik alanlarında çalışan seçkin araştırmacılar tarafından seminerler verilecektir. Konuşma aralarında, öğrenciler de araştırmalarını ve tez çalışmalarını  birer poster halinde, görüş alışverişine fırsat verecek şekilde sunma imkanına sahip olacaktır. Bu sayede öğretim üyeleri ve öğrencilerin tanışıp bilgi alışverişinde bulunacakları bir ortam yaratılmış olacaktır.

YAZ OKULU KONAKLAMA BİLGİLERİ :

İhtiyaç duyan katılımcıların konaklamaları Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü öğrenci yurtlarında ücret karşılığında gerçekleştirilecektir.

YAZ OKULU ÖNEMLİ TARİHLERİ : 

Son Başvuru Tarihi: 15 Haziran 2017

Yaz Okulu Başlama Tarihi : 21 Ağustos 2017

Yaz Okulu Bitiş Tarihi : 24 Ağustos 2017

YAZ OKULU ULAŞIM BİLGİLERİ : 

Bozkırda Yapay Öğrenme Yaz Okulu 2017 Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsü Yemekhanesi içinde yer alan Mehmet Akif Ersoy Salonu’nda yapılacaktır.

Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız