Eğitimciler Yeni Müfredat Perspektifinde Eğitimde 3. Boyut Kongresi, 14 Mayıs 2017 tarihinde Çınar Koleji Esenyurt Kampüsünde ücretsiz olarak gerçekleştirilecektir.

“Disiplinler Arası Eğitim” – “Bilgi, Beceri ve Başarı” temalı kongrede önceki dönem Talim Terbiye Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ziya Selçuk, Gazi Üniversitesi Öğretim üyesi ve Bilişim Garaj Akademisi kurucusu Doç. Dr. Selçuk Özdemir ile Çınar Koleji Yaşam Becerileri Merkezi Yöneticisi Sevgi Balcı eğitimdeki yeni vizyonları paylaşmak üzere katılımcı olarak yerlerini alıyorlar. 300’ü aşkın eğitim gönüllüsü eğitmenin ve öğretmenin katılacağı program alanında önemli bir yenilik olarak ön plana çıkıyor. Disiplinler arası eğitimin ve yeni müfredatın önem kazandığı günümüzde bu program eğitim dünyasında önemli bir bilgi ihtiyacını karşılayacak içerik ve niteliğe sahiptir

Çınar Koleji Esenyurt Kampüsü’nde gerçekleştirilecek olan programa farklı disiplinlerde eğitim almış eğitmenler katılıyor. Sabah Oturumunda akademik sunumların ve teorik eğitimlerin yer alacağı programın ikinci oturumunda Yaşam Becerileri Merkezi’nin 13 farklı atölyesinde atölye çalışmaları yapılacak. Teorik ve pratik uygulamalar birlikte işlenecek ve zengin çalışmalar ile disiplinler arası etkileşimin önemi vurgulanacak.

ATÖLYE UYGULAMALARI-1 (14:30-15:10)

 1. MUTFAK SANATLARI
 2. DRAMA
 3. TEKSTİL TASARIM
 4. MEKATONİK- LEGOROBOTİK
 5. ÇAMUR EV
 6. AHŞAP- OYUNCAK
 7. DÜŞÜNME BECERİLERİ
 8. MASAL EVİ
 9. OYUN
 10. ORKESTRA
 11. BİLİŞİM GARAJ- ROBOTİK/KODLAMA
 12. BİLİŞİM GARAJ- MOBİL PROGRAMLAMA
 13. TEKNOLOJİ VE TASARIM ATÖLYESİ

ATÖLYE UYGULAMALARI-2 (15:20-16:00)

 1. MUTFAK SANATLARI
 2. DRAMA
 3. TEKSTİL TASARIM
 4. MEKATONİK- LEGOROBOTİK
 5. ÇAMUR EV
 6. AHŞAP- OYUNCAK
 7. DÜŞÜNME BECERİLERİ
 8. MASAL EVİ
 9. OYUN
 10. ORKESTRA
 11. BİLİŞİM GARAJ- MOBİL PROGRAMLAMA
 12. BİLİŞİM GARAJ- 3D TASARIM
 13. TEKNOLOJİ VE TASARIM ATÖLYESİ

Etkinlik Adresi :

Çınar Koleji Esenyurt Kampüsü

Mevlana Mah. Sultan Ahmet Cad. No: 12/1  Esenyurt / İstanbul


Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız