” 1. Doğal ve Kültürel Mirasın Aktarılması Projesi “ isimli etkinlik, 2019 yılında başvurulan TÜBİTAK 4004 programı tarafından desteklenmiş olup Pamukkale Üniversitesi Doç. Dr. Serkan Bertan yürütücülüğünde x Temmuz – x Temmuz 2020 tarihleri arasında Denizli’de gerçekleştirilecektir.

ETKİNLİK AMACI : 

Projede, sınıf öğretmenlerine doğal ve kültürel mirasın önemini aktif öğrenmeye dayalı yöntemlerle aktarılarak ve öğretmenlerin bu mirasın önemi üzerinde farkındalık yaratmaları sağlanacaktır. Böylelikle öğretmenler, öğrencilerine doğal ve kültürel mirası daha anlaşılır, somut verilerle ve yaparak-yaşayarak öğrenme fırsatı sunacaktır. Öğrencilerde bulundukları bölgedeki doğal ve kültürel değerlerin farkına varmaları sağlanacaktır.

Proje saha çalışmasında;  doğal ve kültürel miras kapsamında Pamukkale, Karahayıt, Hierapolis, Laodikya, Tripolis, Buldan, Akhan Kervansarayı, Atatürk ve Etnografya Müzesi, Kaklık Mağarası ve Güney Şelalesi’ne uygulama gezileri ve öğretmenlerin aktif olarak rol alacağı yöresel yemek yapımı ve geleneksel el sanatları atölyeleri gerçekleştirilecektir.

ETKİNLİK HEDEF KİTLESİ : 

” 1. Doğal ve Kültürel Mirasın Aktarılması Projesi “ isimli etkinliğe Denizli ilinde görev yapan sınıf öğretmenleri başvuru yapabilir.

Sınıf öğretmenleri, öğrencilerin merak duygularını, araştırma, sorgulama ve öğrenme isteklerini tetiklemeleri açısından önem arz ettikleri için hedef kitle olarak belirlenmiştir. Doğal ve kültürel mirasın erken yaşlarda aktarılması bu varlıklara duyulan saygı, bağlılık ve koruma duygusunu geliştirmesi yönünden önem taşımaktadır. Sınıf öğretmenlerinin bu aktarımı doğrudan yapacak olması projenin hedef kitlesi olarak seçilmelerinin başlıca nedenlerindendir.

NOT : Katılımcıların konaklama ve iaşe giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

ETKİNLİK KONAKLAMA BİLGİLERİ : 

” 1. Doğal ve Kültürel Mirasın Aktarılması Projesi “ isimli etkinlik için konaklama bilgileri açıklanmamıştır.

ETKİNLİK ULAŞIM BİLGİLERİ : 

” 1. Doğal ve Kültürel Mirasın Aktarılması Projesi “ isimli etkinlik, etkinlik programına göre Pamukkale Üniversitesi’nde gerçekleştirilecektir.

ETKİNLİK ÖNEMLİ TARİHLERİ : 

Başvuru Başlama Tarihi : 2 Mayıs 2020

Başvuru Bitiş Tarihi : Açıklanmamıştır

Etkinlik Başlama Tarihi : Açıklanmamıştır

Etkinlik Bitiş Tarihi : Açıklanmamıştır

NOT : Koronavirüs hastalığının neden olduğu küresel pandemi sebebiyle etkinlik tarihlerinde değişiklik olabilmektedir. Süreç ile ilgili bilgilendirmeler ve güncellemeler için lütfen etkinlik sayfasını takip ediniz.

ETKİNLİK BAŞVURU BİLGİLERİ : 

” 1. Doğal ve Kültürel Mirasın Aktarılması Projesi “ isimli etkinlik, etkinlik başvurularını online başvuru sistemi üzerinden almaktadır.

Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız