” 1. Modellemeden STEM’e Bilim Uygulamaları “ isimli etkinlik, 2019 yılında başvurusu alınan TÜBİTAK 4005 programı tarafından desteklenmiş olup Dokuz Eylül Üniversitesi Prof. Dr. Gül Ünal Çoban yürütücülüğünde 30 Ağustos – 6 Eylül 2020 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilecektir.

ETKİNLİK AMACI :

Bu projede, günümüzde giderek popülerleşen ve farklı anlayışlar temeline oturtulmaya çalışılan STEM (Fen, Teknoloji, Matematik, Mühendislik) uygulamalarının salt vitrinde görünen “ürün” özelliğiyle değil, kendi özgün teknolojilerini tasarlayıp üretme yolunda matematik ve fen bilgilerini mühendislik bilgisiyle birleştiren bireyler yetiştirmede işin mutfağında yer alan “modelleme” sürecine dikkat çekmek hedeflenmiştir. Projenin amacı, fen/bilim uygulamalarının özünü oluşturan modelleme süreciyle yalın, basit ve ucuz malzemelerle etkinlik üreten sınıf ortamlarının üst düzey düşünme becerilerini kullanarak insanlığın istek ve ihtiyaçlarını karşılayacak teknolojiyi üreten ve kullanan sınıf ortamlarına nasıl dönüştürülebileceğine dair uygulamalara rehberlik edecek fen bilimleri öğretmenlerinin modelleme ve STEM uygulama yeterliklerini geliştirmektir.

ETKİNLİK HEDEF KİTLESİ :

Proje, olanakları doğrultusunda, toplam 30 ortaokul fen bilimleri öğretmeni ile sınırlıdır. Proje uygulaması için başvuracak ortaokul fen bilimleri öğretmenlerinin seçiminde cinsiyet ve coğrafik bölge, daha önce benzer bir etkinliğe katılıp katılmama ve dizüstü bilgisayara sahip olup olmama durumları göz önünde bulundurulacaktır.

NOT : Katılımcıların konaklama ve iaşe giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.
NOT : Projeye katılmaya hak kazanan asil listedeki katılımcıların kesin kayıt için onay vermemeleri durumunda yedek katılımcılar ile iletişime geçilecektir.
NOT : Proje süresince katılımcılar kendi bilgisayarlarını kullanacaklardır. O nedenle lütfen kişisel bilgisayarlarınızı proje uygulaması için yanınızda getiriniz.
NOT : Proje uygulama ve konaklama yerine ulaşım giderleri katılımcılara aittir. Ancak katılımcılar görev yaptıkları ilin milli eğitim müdürlüklerinden yolluk talep edebilirler.

ETKİNLİK KONAKLAMA BİLGİLERİ :

” 1. Modellemeden STEM’e Bilim Uygulamaları “ isimli etkinlik için konaklama bilgileri açıklanmamıştır.

ETKİNLİK ULAŞIM BİLGİLERİ :

” 1. Modellemeden STEM’e Bilim Uygulamaları “ isimli etkinlik için ulaşım bilgileri açıklanmamıştır.

ETKİNLİK ÖNEMLİ TARİHLERİ : 

Başvuru Başlama Tarihi : Açıklanmamıştır.

Başvuru Bitiş Tarihi : Açıklanmamıştır.

Etkinlik Başlama Tarihi : 30 Ağustos 2020

Etkinlik Bitiş Tarihi : 6 Eylül 2020

NOT : Koronavirüs hastalığının neden olduğu küresel pandemi sebebiyle etkinlik tarihlerinde değişiklik olabilmektedir. Süreç ile ilgili bilgilendirmeler ve güncellemeler için lütfen etkinlik sayfasını takip ediniz.

ETKİNLİK BAŞVURU BİLGİLERİ : 

” 1. Modellemeden STEM’e Bilim Uygulamaları “ isimli etkinlik, etkinlik başvurularını online başvuru sistemi üzerinden almaktadır.

Başvuru Yapmak İçin Lütfen Tıklayınız