” 1. Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitiminde Sorgulama Temelli Matematik Uygulamaları Eğitmen Eğitimi “ isimli etkinlik, 2019 yılında başvurulan TÜBİTAK 4005 programı tarafından desteklenmiş olup Denizli Nezihe Derya Baltalı Bilim ve Sanat Merkezi Rukiye Gökce yürütücülüğünde 31 Ağustos – 5 Eylül 2020 tarihleri arasında Kocaeli’de gerçekleştirilecektir.

ETKİNLİK AMACI : 

Bu proje ile özel/üstün yetenekli öğrencilerde yenilikçi uygulamalarla üst düzey düşünme becerilerine yönelik sorgulama temelli matematik uygulamaları eğitimi ile özel yetenekli öğrencilere eğitim veren öğretmenlerin niteliklerinin artırılması; yenilikçi strateji yöntem ve tekniklerle eğitimsel içerik ve etkinliklerin geliştirilmesi, yenilikçi ölçme ve değerlendirme yaklaşımlarının tanıtılması amaçlanmıştır.

ETKİNLİK HEDEF KİTLESİ : 

Proje kapsamında BİLSEM’ de görevli 24, destek eğitim odalarında eğitim veren 6 ilköğretim matematik öğretmeni olmak üzere toplamda 30 katılımcıya eğitim verilmesi planlanmaktadır. Katılımcıların belirlenmesinde önceden başka bir 4005 projesine katılmamış olmalarına dikkat edilecektir.

NOT : Katılımcıların konaklama ve iaşe giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

ETKİNLİK KONAKLAMA BİLGİLERİ : 

” 1. Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitiminde Sorgulama Temelli Matematik Uygulamaları Eğitmen Eğitimi “ isimli etkinliğe katılan katılımcıların konaklaması İzmit Teona Otel’de gerçekleştirilecektir.

ETKİNLİK ULAŞIM BİLGİLERİ : 

” 1. Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitiminde Sorgulama Temelli Matematik Uygulamaları Eğitmen Eğitimi “ isimli etkinik, etkinlik programına göre İzmit Teona Otel’de gerçekleştirilecektir.

ETKİNLİK ÖNEMLİ TARİHLERİ : 

Başvuru Başlama Tarihi : Açıklanmamıştır.

Başvuru Bitiş Tarihi : Açıklanmamıştır.

Etkinlik Başlama Tarihi : 31 Ağustos 020

Etkinlik Bitiş Tarihi : 5 Eylül 2020

NOT : Koronavirüs hastalığının neden olduğu küresel pandemi sebebiyle etkinlik tarihlerinde değişiklik olabilmektedir. Süreç ile ilgili bilgilendirmeler ve güncellemeler için lütfen etkinlik sayfasını takip ediniz.

ETKİNLİK BAŞVURU BİLGİLERİ : 

” 1. Özel Yetenekli Öğrencilerin Eğitiminde Sorgulama Temelli Matematik Uygulamaları Eğitmen Eğitimi “ isimli etkinlik, etkinlik başvurularını online başvuru sistemi üzerinden almaktadır.

Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız