” 2. Akdeniz’de El Ele Gökyüzünü Keşfetmeye Projesi ” isimli etkinlik, 2019 yılında başvurulan 14. Dönem TÜBİTAK 4004 programı tarafından desteklenmiş olup Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü Levent Kavacık yürütücülüğünde 21 Haziran – 26 Haziran 2021 tarihleri arasında Mersin’de gerçekleştirilecektir.

Etkinlik Amacı

Bu etkinliğin amacı, bilim ve astronomi alanındaki uzman kişilerle öğretmen ve öğrenciler arasında iletişim kurulmasını sağlayarak, öğretmen ve öğrencilerin tasarlanmış bilimsel içerikli çalışmalara işbirliği yaparak katılmalarını, gökyüzü gözlemi, fen temelli saha ve atölye çalışmalarıyla uygulamalı olarak Astronomi konularında bilimsel bilgilere ulaşmalarını, proje sonrasında katılımcılarla birlikte Astronomi ve Uzay Bilimleri ile ilgili çalışmaların yaygınlaşmasını sağlamaktır.

Etkinlik Hedef Kitlesi

Bu etkinliğin hedef kitlesini, ülke genelindeki devlet okulları, özel okullar ve Bilim ve Sanat Merkezleri ortaokul kademesinde görev yapmakta olan fen bilimleri öğretmenleri ve 2021 – 2022 Eğitim Öğretim yılı itibariyle 7. sınıfta öğrenim gören öğrenciler oluşturmaktadır.

Belirtilen hedef kitle seçim kriterlerine uygun olarak toplam 20 öğretmen ve 20 öğrenci seçilecektir.
Katılımcıların yol masrafları hariç konaklama ve iaşe giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

Etkinlik Konaklama Bilgileri

Bu etkinlik için Mersin ili dışından katılacak olan katılımcılara konaklama sağlamak amacıyla Mersin Suphi Öner Öğretmenevinde imkan sağlanacaktır.

Etkinlik Ulaşım Bilgileri

Bu etkinlik, etkinlik programına göre Mersin Suphi Öner Öğretmenevinde gerçekleştirilecektir.

Etkinlik Önemli Tarihleri

Başvuru Başlama Tarihi25 Nisan 2021
Başvuru Bitiş Tarihi20 Mayıs 2021
Etkinlik Başlama Tarihi21 Haziran 2021
Etkinlik Bitiş Tarihi26 Haziran 2021
Koronavirüs hastalığının neden olduğu küresel pandemi sebebiyle etkinlik tarihlerinde değişiklik olabilmektedir. Süreç ile ilgili bilgilendirmeler ve güncellemeler için lütfen etkinlik sayfasını takip ediniz.

Etkinlik Başvuru Bilgileri

” 2. Akdeniz’de El Ele Gökyüzünü Keşfetmeye Projesi ” isimli etkinlik, etkinlik başvurularını etkinlik başvuru sistemi üzerinden almaktadır.