” 2. Geleceği Sorgulayan Girişimciler Projesi “ isimli etkinlik, 2019 yılında başvurulan TÜBİTAK 4004 programı tarafından desteklenmiş olup On Dokuz Mayıs Üniversitesi Prof. Dr. Süleyman Yaman yürütücülüğünde 28 Ağustos – 4 Eylül 2020 tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilecektir.

ETKİNLİK AMACI : 

Projenin temel amacı; ortaokul öğrencilerine STEM temelli eğitimlerle girişimcilik, sorgulama ve inovasyon becerileri kazandırmak ve bu becerilerini kullanabilecekleri fırsatlar sağlamaktır.

Bu projeye katılan öğrencilerin 21. yüzyılın gerektirdiği becerileri kazanmaları ve bu eğitime katıldıktan sonra yaşadıkları yerlerde bir farkındalık oluşturarak girişimcilik, sorgulama ve inovasyon becerilerini geliştirecek faaliyetleri devam ettirmeleri beklenmektedir. Öğrencilerin kendi akranlarıyla beraber geliştirecekleri bu becerileri, ekonomik katma değeri olan ürünlere dönüştürmeleri ise projenin nihai amacını oluşturmaktadır.

ETKİNLİK HEDEF KİTLESİ : 

Projeye Samsun ilinin dört farklı ilçesindeki okullarda öğrenim gören 6. ve 7. sınıf öğrenciler katılacaklardır. Öğrencilerin seçiminde daha önce bu tür bir eğitime katılmamış olmaları ve derslerindeki akademik başarılar dikkate alınacaktır

NOT : Katılımcıların konaklama, ulaşım ve iaşe giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

ETKİNLİK KONAKLAMA BİLGİLERİ : 

” 2. Geleceği Sorgulayan Girişimciler Projesi “ isimli etkinlik için katılımcılar, Samsun Konaks Otel’de konaklama yapacaklardır.

ETKİNLİK ULAŞIM BİLGİLERİ : 

” 2. Geleceği Sorgulayan Girişimciler Projesi “ isimli etkinlik, etkinlik programına göre Samsun Konaks Otel’de gerçekleştirilecektir. Aynı zamanda bir gün Eğitim Fakültesi ve Ziraat Fakültelerinde uygulama yapılacaktır.

ETKİNLİK ÖNEMLİ TARİHLERİ : 

Başvuru Başlama Tarihi : Açıklanmamıştır

Başvuru Bitiş Tarihi : Açıklanmamıştır

Etkinlik Başlama Tarihi : 28 Ağustos 2020

Etkinlik Bitiş Tarihi : 4 Eylül 2020

NOT : Koronavirüs hastalığının neden olduğu küresel pandemi sebebiyle etkinlik tarihlerinde değişiklik olabilmektedir. Süreç ile ilgili bilgilendirmeler ve güncellemeler için lütfen etkinlik sayfasını takip ediniz.

ETKİNLİK BAŞVURU BİLGİLERİ : 

” 2. Geleceği Sorgulayan Girişimciler Projesi “ isimli etkinlik, etkinlik başvurularını online başvuru sistemi üzerinden almaktadır.

Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız