” Beypazarı’nda Yaşayan Bilim “ isimli proje, 2017 yılı TÜBİTAK 4004 programı tarafından desteklenmiş olup 3 – 9 Temmuz 2017 tarihleri arasında Ankara – Beypazarı’nda gerçekleştirilecektir.

PROJE AMACI : 

Beypazarı’nda Yaşayan Bilim Projesi’nde temel amaç, katılımcılara; geleceğin bilim insanlarına, 21. yüzyıl becerileri olarak tanımlanan; iletişim kurabilme, işbirlikli çalışabilme, uyum sağlayabilme, problem çözebilme, üst düzey düşünebilme, kendi kendini yönetebilme ve geliştirebilme becerileri kazandırma, buna ek olarak alan ve meslek seçmelerine yol gösterici olmaktır.

Bu proje Ankara’nın tarihi ve jeolojik anlamda en değerli ilçelerinden biri olan Beypazarı’nda gerçekleştirilecektir. Beypazarı ilçesi doğa bilimleri uygulamaları açısından tipik bir açık hava laboratuvarı niteliğindedir. Ayrıca tarihi ve kültürel zenginlikleri ile (Yaşayan Müze, Hamam Müzesi, Kent Tarihi Müzesi vb.) göz kamaştırıcıdır. Bu projede temel amacımız, seçilmiş bu ortamda, katılımcıların 21. yüzyıl bilim ve teknolojisinin gerektirdiği becerileri kazanmalarına destek olmaktır.

Bu bağlamda proje kapsamında katılımcıların doğal ortamda bilginin doğasını kavrayacakları etkinliklerle disiplinlerarası çalışmalar yaparak bilimsel düşünme becerilerinin gelişmesine katkı sağlamak ve bilime olan bakış açılarını ve ilgilerini geliştirmek amaçlanmaktadır.

PROJE HEDEF KİTLESİ : 

” Beypazarı’nda Yaşayan Bilim “ isimli proje, 30 katılımcı ile gerçekleştirilecektir.

Projeye 10.sınıfı 2016 – 2017 öğretim yılı sonu itibariyle bitirmiş olan öğrenciler başvurabilir.

PROJE ÖNEMLİ TARİHLERİ : 

Proje Başvuru Tarihi : 15 Mayıs – 5 Haziran 2017

Proje Başlama Tarihi : 3 Temmuz 2017

Proje Bitiş Tarihi : 9 Temmuz 2017

Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız