” Bilim ve Sanat Merkezleri Fizik Öğretmenleri Astronomi Eğitimi ve Uygulamaları “ isimli proje, 2017 yılı TÜBİTAK 4005 programı tarafından desteklenmiş olup 6 – 10 Eylül 2017 tarihleri arasında Kayseri’de gerçekleştirilecektir.

Kayseri Çetin Şen Bilim ve Sanat Merkezi yürütücülüğünde, Erciyes Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü ve Erciyes Üniversitesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Gözlemevi Araştırma ve Uygulama Merkezinin (UZAYBİMER) iş birliği ile düzenlenen “BİLSEM Astronomi Okulu”, öğretmenleri ve alanında uzman akademisyenleri Erciyes Dağı’nın 2200 m rakımlı bölgesinde buluşturacaktır.

PROJE AMACI : 

Bilim ve Sanat Merkezlerinde eğitim gören özel yetenekli öğrenciler, astronomi ve uzay bilimleri konularına büyük ilgi duymakta ve astronomi ders ve atölyelerine yoğun talep oluşturmaktadır. Bu talebi karşılamak amacıyla; astronomi içerikli ders, etkinlik ve atölye çalışmalarının içeriklerinin genişletilmesi ve zenginleştirilmesini hedef alarak, Bilim ve Sanat Merkezlerinde görev yapan öğretmenlere yönelik astronomi eğitimleri ve uygulamaları gerçekleştirilecektir.

PROJE HEDEF KİTLESİ : 

Programın ana hedef kitlesi, BİLSEM’lerde görev yapan fizik ve fen bilgisi öğretmenleridir.

PROJE PROGRAMI : 

Etkinlikler, bütün katılımcıların etkileşimli bir şekilde uygulayabileceği ve öğrencilerine rahatlıkla aktarabileceği yöntemler içerecek şekilde seçilmiştir. Ayrıca, her gün teleskopla gece gözlemleri gerçekleştirilecektir.

Katılımcılar, UZAYBİMER bünyesinde bulunan, Türkiye’nin ilk ve tek kurulu radyo teleskobunu yerinde ziyaret edecekler ve çalışmaları hakkında bilgilendirileceklerdir.

Katılımcılar, UZAYBİMER bünyesinde bulunan, Türkiye’nin ilk ve tek kurulu radyo teleskobunu yerinde ziyaret edecekler ve çalışmaları hakkında bilgilendirileceklerdir.

Ayrıntılı program ve zaman çizelgesi çalışma takvimi doğrultusunda daha sonra ilan edilecektir.

PROJE ULAŞIM BİLGİLERİ :

PROJE ÖNEMLİ TARİHLERİ : 

TarihDuyuru
01 Haziran 2017İlk duyuru
07 Haziran 2017Ön Başvuruların başlaması
22 Haziran 2017Ön başvuruların sonlanması
23-29 Haziran 2017Başvuruların değerlendirilmesi
30 Haziran 2017Katılımcıların duyurulması
17 Temmuz 2017Kayıt işlemleri
28 Ağustos 2017Program Duyurusu
06-10 Eylül 2017Etkinliklerin yapılması

Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız