” Okul Dışı Ortamlarda Öğretim Yöntemlerinin Kullanımına Yönelik Öğretmen Eğitimi Projesi “ isimli etkinlik, 2018 yılı TÜBİTAK 4005 programı tarafından desteklenmiş olup Hacettepe Üniversitesi organizatörlüğünde 3 – 8 Eylül 2018 tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecektir.

PROJE AMACI : 

Proje kuramsal ve uygulamalı olmak üzere iki ana eğitim bölümünden oluşacaktır.

Kuramsal eğitimde, ilk olarak okul dışı ortamların fen eğitimindeki yeri ve önemi ile yurt içi ve yurt dışında yapılan araştırmalara değinilecek, özellikle de bu araştırmalarda öğretmenlerin ilgisini çekecek uygulamalara yer verilecektir. Kuramsal eğitimin önemli bir bölümünü öğretmenlerin okul dışı ortamlarda kullanabilecekleri strateji, yöntem ve tekniklere yönelik bilgiler oluşturacaktır. Kuramsal eğitimlerin ardından, Ankara’daki okul dışı ortamlarda öğretmenlere uygulamalı eğitimler verilecektir.

PROJE HEDEF KİTLESİ : 

” Okul Dışı Ortamlarda Öğretim Yöntemlerinin Kullanımına Yönelik Öğretmen Eğitimi Projesi “ isimli etkinliğe Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev yapan Fen Bilimleri Öğretmenleri ve Fizik Öğretmenleri başvuru yapabilir.

Katılımcı sayısı, yapılması planlanan etkinlikte ikili grup çalışmasına olanak sağlaması göz önünde bulundurularak 40 kişi olarak belirlenmiştir.

NOT : Katılımcıların konaklama ve iaşe giderleri TÜBİTAK tarafından karşılanacaktır.

PROJE KONAKLAMA VE ULAŞIM BİLGİLERİ : 

” Okul Dışı Ortamlarda Öğretim Yöntemlerinin Kullanımına Yönelik Öğretmen Eğitimi Projesi “ isimli etkinlik, Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kampüsünde gerçekleştirilecektir.

PROJE ÖNEMLİ TARİHLERİ : 

Son Başvuru Tarihi : 8 Haziran 2018

Katılımcı İlanı Tarihi : 13 Haziran 2018

Proje Başlangıç Tarihi : 3 Eylül 2018

Proje Bitiş Tarihi : 8 Eylül 2018

PROJE BAŞVURU BİLGİLERİ : 

” Okul Dışı Ortamlarda Öğretim Yöntemlerinin Kullanımına Yönelik Öğretmen Eğitimi Projesi “ isimli etkinlik, proje başvurularını online olarak almaktadır.

Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız