” 1. Uluslararası Kahramanmaraş Teknokent Robot Yarışması “ isimli etkinlik, Kahramanmaraş Teknokent ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi organizatörlüğünde 28 – 29 Nisan 2018 tarihleri arasında Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilecektir.

YARIŞMA AMACI : 

” 1. Uluslararası Kahramanmaraş Teknokent Robot Yarışması “ isimli etkinliğe ülkemizin dört bir yanından çoğunluğu lise ve üniversite öğrencilerinin oluşturduğu yaklaşık 300 yarışmacı ve toplamda yaklaşık 1500-2000 ziyaretçinin etkinliğimize katılımı beklenmektedir. Bu yarışmacılar robotik alanındaki çalışmalarını ortaya koyacak, kendi aralarında fikir paylaşımında bulunacak ve etkinliğimize katılan akademisyenler ve firma yetkilileriyle buluşma fırsatı yakalayabileceklerdir.

Aynı zamanda etkinliğimize katılım gösteren yarışmacı, akademisyen ve firma yetkilileri sayıları her yıl artacak ve etkinliğimize ilgi gün geçtikçe büyüyecektir.

YARIŞMA HEDEF KİTLESİ : 

” 1. Uluslararası Kahramanmaraş Teknokent Robot Yarışması “ isimli etkinliğe Türkiye’nin çeşitli illerinden farklı düzeylerde okullara bağlı veya herhangi bir kurumdan bağımsız robot sevdalısı yarışmacı ve yarışmacı grupları katılabilecektir.

YARIŞMA KATEGORİLERİ : 

Çizgi İzleyen Robot

Robotlar, siyah üzerine beyaz çizgi veya beyaz üzerine siyah çizgiden oluşan ve üzerinde çeşitli engeller bulunan pisti en hızlı ve hatasız şekilde tamamlamayı amaçlamaktadır.

Sumo Robot

Maksimum 20cm x 20cm boyutlarındaki iki robot, birbirlerini 154 cm çapındaki dohyo adı verilen siyah zeminli ring üzerinden dışarıya çıkarmaya çalışır.

Hızlı Çizgi İzleyen Robot

Robotlar, siyah üzerine beyaz çizgiden oluşan 20-30 metre uzunluğundaki düz pisti en hızlı ve hatasız şekilde tamamlamayı amaçlamaktadır.

Mini Sumo Robot

Maksimum 10cm x 10cm boyutlarındaki iki robot, birbirlerini 77 cm çapındaki dohyo adı verilen siyah zeminli ring üzerinden dışarıya çıkarmaya çalışır.

YARIŞMA ÖDÜLLERİ : 

Birincilik Ödülü

5000 TL

Siz veya takımınız herhangi bir kategoride birinci olarak bu ödülleri kazanabilirsiniz.

İkincilik Ödülü

3000 TL

Siz veya takımınız herhangi bir kategoride ikinci olarak bu ödülleri kazanabilirsiniz.

Üçüncülük Ödülü

2000 TL

Siz veya takımınız herhangi bir kategoride üçüncü olarak bu ödülleri kazanabilirsiniz.

YARIŞMA ULAŞIM BİLGİLERİ :

” 1. Uluslararası Kahramanmaraş Teknokent Robot Yarışması “ isimli etkinlik, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilecektir.

YARIŞMA ÖNEMLİ TARİHLERİ :

Yarışma Başlangıç Tarihi : 28 Nisan 2018

Yarışma Bitiş Tarihi : 29 Nisan 2018

YARIŞMA BAŞVURU BİLGİLERİ :

” 1. Uluslararası Kahramanmaraş Teknokent Robot Yarışması “ isimli etkinlik, başvurularını online olarak almaktadır.

Başvuru yapmak için lütfen tıklayınız