Gizlilik ve Güvenlik Politikası

Yasal Uyarı

www.EgitimEtkinlikleri.Net’nin (bundan böyle “Eğitim Etkinlikleri” olarak anılacaktır.) kişisel bilgilerinizi toplarken ve kullanırken izlediği prensipler aşağıda sıralanmıştır:

Hizmetin Alınabilmesine Bağlı Kişisel Bilgilerin Verilmesi / Değiştirilmesi

Eğitim Etkinlikleri kullanıcıları, hizmeti alabilmek için bazı kişisel bilgilerini Eğitim Etkinlikleri ile paylaşmaktadırlar. Elde edilen tüm bu bilgiler, sadece Eğitim Etkinlikleri veri tabanında bulunmaktadır. Kişiler Eğitim Etkinlikleri sitesinde dolaşımları sırasında kişisel bilgilerini değiştirme şansına sahiptirler. Eğitim Etkinlikleri kullanıcıları, vermiş oldukları bilgileri web sitesi üzerinden düzeltme ve değiştirmeyi gerçekleştirebilirler. Bu bilgiler sadece kullanıcı tarafından değiştirilebilmektedir. Paylaşılmış olan bilgilerin geçerliliği, değiştirilen yeni bilgiler hem Eğitim Etkinlikleri, hem de Eğitim Etkinlikleri’nin diğer online hizmetleri için geçerlidir.

Kullanıcı Bilgilerinin Toplanması

Eğitim Etkinlikleri, kullanıcılarının sitedeki dolaşımları sırasında ziyaret edilen bölümler, tıklanan alanlar gibi özellikleri otomatik olarak toplamaktadır. Bu veriler, sadece bölümlerin, farklı alanların izlenme, takip edilme oranlarının tespiti için kullanılmaktadır. Sayfaların nereden geçerek ya da ne şekilde ziyaret edildiğini belirleyen “cookie” adlı teknolojinin kullanıldığı durumlarda aynı şekilde sitenin farklı alanlarının izlenme, tıklanma oranlarının belirlenmesinde istatistiki veri olarak toplanmakta olup; kişiye özel yapılan bir uygulama değildir. Bu teknoloji ile amaçlanan, kullanıcıların daha sıklıkla ziyaret ettikleri bölümlere ait içeriği, siteye ilk ziyaretinden itibaren kullanıcı için daha kolay ulaşılır kılmaktır.

Bilgilerinizin Paylaşımı

Eğitim Etkinlikleri kullanıcısı olmanız durumunda, sitedeki ziyaretlerinizin istatistiki takibi dışında abonelik sırasında paylaşmış olduğunuz bazı kişisel bilgiler (yaş, cinsiyet, e-posta gibi) ile e-posta gibi kişiye özel alanlarınız da Eğitim Etkinlikleri tarafından paylaşılmamaktadır. Eğitim Etkinlikleri, kişisel bilgilerinizi tamamen gizli tutacaktır ve hiç bir ticari amaçla 3. kişi veya kuruluşlarla paylaşmayacaktır. Tüm bu kişisel bilgiler, sitedeki tercihler ve Eğitim Etkinlikleri Kullanıcısı olmak suretiyle elde edilen e-posta vb. haklar tamamenEğitim Etkinlikleri veri tabanında gizli olarak tutulmaktadır. Eğitim Etkinlikleri, kullanıcılara ait bilgileri ancak aşağıda belirtilen haller gerektirdiği takdirde açıklamak hakkına sahiptir:

  • A) Kullanıcının, şahsi bilgilerinin paylaşılması konusunda izni var ise,
  • B) Eğitim Etkinlikleri’nin kendi bünyesinde kullanılmak üzere kullanıcı profillerinin belirlenmesi amacıyla,
  • C) Kullanıcının, Eğitim Etkinlikleri’den talep ettiği ürün ve hizmetlerin geliştirilmesi, temin edilmesi veya size sunulan servis ve araçlarla ilgili problemlerin giderilmesi amacıyla,
  • D) Kullanıcıya ürün ve servisler sunarken, birlikle çalıştığı (takip ettiği, bilet aldığı) firmalara, bu ürün ve servislerin sağlanmasında kullanılmak üzere,
  • E) Yasal soruşturmalar esnasında, mahkeme kararı gereği veya yasal prosedürler gerektirdiği takdirde.

Bu veriler zaman zaman kullanıcının ilgisini çekebileceğini düşündüğümüz konular, içerikler, farklı hizmet ve çalışmalardan kullanıcıyı haberdar etmek amacıyla kullanılmaktadır. Ama bu kullanım gerek Eğitim Etkinlikleri portalındaki online aktivite, gerekse Eğitim Etkinlikleriye bağlı e-posta, anında mesajlaşma gibi diğer online faaliyetler olsun sadece Eğitim Etkinlikleri tarafından kullanılmakta, saklanmakta ve yine Eğitim Etkinlikleri aracılığıyla size ulaştırılmaktadır.

Eğitim Etkinlikleri şahsi bilgilerinizin yukarıdaki şartlar çerçevesinde kullanılması sonucu meydana gelebilecek zararlardan dolayı sorumluluk kabul etmez. Servislerimizden yararlananlar bütün bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılırlar. Eğitim Etkinlikleri, yukarıda yer alan açıklamaları önceden haber vermeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.