” TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması “, Türkiye geneli 12 bölgede gerçekleştirilen ve ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen bir yarışmadır.

Bu yıl 15. Dönemi düzenlenen TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında ön değerlendirmeyi geçen ve bölge yarışmalarına katılmaya hak kazanan projeler belirlenmiştir.

Bölge Yarışmasına katılmaya hak kazanan projelerin listelerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Adana bölge yarışmasına katılmak için 2021 yılı itibariyle başvurulan projelerden toplam 120 proje TÜBİTAK tarafından yapılan ön değerlendirmeyi geçmiştir.

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Ankara bölge yarışmasına katılmak için 2021 yılı itibariyle başvurulan projelerden toplam 120 proje TÜBİTAK tarafından yapılan ön değerlendirmeyi geçmiştir.

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Bursa bölge yarışmasına katılmak için 2021 yılı itibariyle başvurulan projelerden toplam 122 proje TÜBİTAK tarafından yapılan ön değerlendirmeyi geçmiştir.

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Erzurum bölge yarışmasına katılmak için 2021 yılı itibariyle başvurulan projelerden toplam 124 proje TÜBİTAK tarafından yapılan ön değerlendirmeyi geçmiştir.

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Asya bölge yarışmasına katılmak için 2021 yılı itibariyle başvurulan projelerden toplam 122 proje TÜBİTAK tarafından yapılan ön değerlendirmeyi geçmiştir.

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri İstanbul Avrupa bölge yarışmasına katılmak için 2021 yılı itibariyle başvurulan projelerden toplam 120 proje TÜBİTAK tarafından yapılan ön değerlendirmeyi geçmiştir.

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri İzmir bölge yarışmasına katılmak için 2021 yılı itibariyle başvurulan projelerden toplam 121 proje TÜBİTAK tarafından yapılan ön değerlendirmeyi geçmiştir.

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Kayseri bölge yarışmasına katılmak için 2021 yılı itibariyle başvurulan projelerden toplam 120 proje TÜBİTAK tarafından yapılan ön değerlendirmeyi geçmiştir.

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Konya bölge yarışmasına katılmak için 2021 yılı itibariyle başvurulan projelerden toplam 120 proje TÜBİTAK tarafından yapılan ön değerlendirmeyi geçmiştir.

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Malatya bölge yarışmasına katılmak için 2021 yılı itibariyle başvurulan projelerden toplam 122 proje TÜBİTAK tarafından yapılan ön değerlendirmeyi geçmiştir.

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Samsun bölge yarışmasına katılmak için 2021 yılı itibariyle başvurulan projelerden toplam 122 proje TÜBİTAK tarafından yapılan ön değerlendirmeyi geçmiştir.

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Van bölge yarışmasına katılmak için 2021 yılı itibariyle başvurulan projelerden toplam 124 proje TÜBİTAK tarafından yapılan ön değerlendirmeyi geçmiştir.

Bölgesel Değerlendirme Takvimi

Bölgesel proje değerlendirmelerinin 15 – 16 Haziran 2021 tarihlerinde çevrimiçi olarak yapılması planlanmaktadır. Çevrimiçi değerlendirmelere ilişkin bilgilendirme proje sahiplerine ve danışmanlarına e-posta yoluyla iletilecektir. Proje sahiplerinin hangi tarih ve saatte değerlendirmeye alınacaklarına ilişkin tablo ilerleyen günlerde TÜBİTAK resmi internet adresi üzerinden yayınlanacaktır.

Dilerseniz daha önceki yıllarda desteklenen ve kabul edilen TÜBİTAK 2204-B projelerini incelemek isterseniz TÜBİTAK 2204-B örnek projeleri isimli etkinlik kategorimizi inceleyebilirsiniz.

İsterseniz proje danışmanlarının TÜBİTAK 2204-B proje başvurusu öncesinde ve sonrasında karşılaşabileceğini herhangi bir sorunda ihtiyaç duyacağı, problemine çözüm olacak bütün soruların ve cevapların sunulduğu bölüm olan ve her yıl güncellenen TÜBİTAK 2204-B Sıkça Sorulan Sorular bilgi bankasını okuyabilirsiniz.

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması hakkında yeterli bilginizin olmadığını düşünüyorsanız bu konuda yazılmış en güncel detaylı bilgi bankamızı inceleyebilirsiniz.