” TÜBİTAK 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması “, lise öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri Antarktika ve Arktik bölgelerde kutup bilimleri konusunda çalışmalar yapmaya teşvik etmek, kutup bilimleri alanında araştırmalar yapmaya yönlendirilen öğrencilerin bu alanda yapacakları nitelikli çalışmalarla ülkemizin gelecekte uluslararası bilimsel çevrelerde önde gelen ülkelerden biri haline gelmesine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen bir yarışmadır.

YARIŞMA BAŞVURU TAKVİMİ :

Yarışma rehberine göre yarışmaya yapılacak olan başvurular, 7 Kasım 2022 tarihinde başlar ve 5 Ocak 2023 tarihinde, saat 17.30’da sona erer.

Yapılan başvuruların ön değerlendirmesi, Ocak – Şubat 2023 tarihinde ve final yarışması ise 16 Mart – 19 Mart 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. gerçekleştirilecektir.

Final Sergisi ve ödül töreni ise Mayıs 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

YARIŞMA BAŞVURU SÜRECİ :

Yarışma başvurusu yapılabilmesi için tüm başvuru sahiplerinin öncelikle Araştırmacı Bilgi Sistemi (ARBİS) hesabının bulunması gereklidir. ARBİS hesabı bulunmayan başvuru sahipleri, Arbis Kayıt Rehberi isimli bilgi bankamızı inceleyip ARBİS hesabının nasıl kayıt edileceğini öğrenebilirler.

ARBİS kaydını tamamlayan başvuru sahipleri, başvurularını Proje Başvuru Sistemi’ne ARBİS bilgileri ile giriş yaparak tamamlayabilir. Proje Başvuru Sistemi’nin kullanımı hakkında detaylı bilgi sahibi olmayan başvuru sahipleri, TÜBİTAK Proje Başvuru Sistemi Nedir, Nasıl Kullanılır ? isimli bilgi bankamızı inceleyebilirler.

Dilerseniz daha önceki yıllarda desteklenen ve kabul edilen TÜBİTAK 2204-C projelerini incelemek isterseniz TÜBİTAK 2204-C örnek projeleri isimli etkinlik kategorimizi inceleyebilirsiniz.

TÜBİTAK 2204-C Lise Öğrencileri Kutup Araştırma Projeleri Yarışması hakkında yeterli bilginizin olmadığını düşünüyorsanız bu konuda yazılmış en güncel detaylı bilgi bankamızı inceleyebilirsiniz.